}

Search your results

(For 10KM Challenge, 21.1KM Half Marathon and 42.195KM Full Marathon runners only)



OR


OSIM Sundown Marathon 2019 - Top Winner's Results (Based On Gun Time)

42.195KM Full Marathon Male
Rank Bib No. Name Finish Time
1 A42297 Hillary Kipkering 02:49:33.8
2 A42361 Lee Wai Kin 03:03:53.5
3 A42112 Qu Jinchao 03:04:45.1
42.195KM Full Marathon Female
Rank Bib No. Name Finish Time
1 A45331 Sharon Tan 03:23:16.5
2 A45279 Jade Chow 03:29:01.0
3 B47238 Naum Jepkosgei 03:29:01.8
21.1KM Half Marathon Male
Rank Bib No. Name Finish Time
1 A25979 Soh Rui Yong 01:11:47.5
2 A26179 Rodgers Kiptanui 01:12:30.8
3 A25980 Matthew Smith 01:18:51.2
21.1KM Half Marathon Female
Rank Bib No. Name Finish Time
1 A25847 Maki Inami 01:22:19.3
2 A26610 Mok Ying Rong 01:24:32.3
3 A24097 Rachel See 01:31:39.6
10KM Challenge Male
Rank Bib No. Name Finish Time
1 13541 Nimesh Gurung 00:34:33.1
2 12148 Marcus Ong 00:34:38.6
3 14050 Mohamed Rasheed 00:35:03.6
10KM Challenge Female
Rank Bib No. Name Finish Time
1 14237 Belle Tan 00:42:55.6
2 14790 Melanie Keppler 00:43:14.4
3 16214 Amy Brooks 00:43:37.4
10KM Challenge Team of 4 Female
Team Time: 02:39:36
Rank Bib No. Name Finish Time
1 11068 Anna Helowicz 00:40:28
1 11069 Concetta Arcella 00:38:20
1 11070 Jessie Chuah Cheng Ean 00:42:21
1 11071 Bronwyn Small 00:38:38
Team Time: 03:04:10
Rank Bib No. Name Finish Time
2 11064 Alene Tan 00:45:09
2 11065 Yan Wang 00:45:17
2 11066 Jessica So 00:46:52
2 11067 Yoshimi Tan 00:47:25
Team Time: 03:16:06
Rank Bib No. Name Finish Time
3 11144 Xu Jiawin 00:47:44
3 11145 Natalie Ritchi 00:52:37
3 11146 Paulina Svoboda 00:49:57
3 11147 Sarah Kerrigan 00:46:25
10KM Challenge Female
Rank Bib No. Name Finish Time
1 14237 Belle Tan 00:42:55.6
2 14790 Melanie Keppler 00:43:14.4
3 16214 Amy Brooks 00:43:37.4
10KM Challenge Team of 4 Male
Team Time: 02:26:03
Rank Bib No. Name Finish Time
1 11256 Chee Evan 00:37:34
1 11257 Giebert Foo 00:36:58
1 11258 Desmond Ang 00:36:55
1 11259 Gordon Lim 00:34:35
Team Time: 02:26:13
Rank Bib No. Name Finish Time
2 11160 Dominic Watkins 00:35:12
2 11161 Daniel Leow 00:36:58
2 11162 Abhishek Pandey 00:36:51
2 11163 Vincent Casanova 00:37:13
Team Time: 02:28:59
Rank Bib No. Name Finish Time
3 11244 Jagadish Sunuwar 00:35:52
3 11245 Bigyan Limbu 00:35:58
3 11246 Paulina Svoboda 00:37:28
3 11247 Sarah Kerrigan 00:39:39
10KM Challenge Team of 4 Mixed
Team Time: 02:23:17
Rank Bib No. Name Finish Time
1 11936 Valentin Cuzzucoli 00:34:12
1 11937 Rie Sugaya 00:39:22
1 11938 Jason Lawrence 00:34:46
1 11939 Nick Impey 00:34:56
Team Time: 02:31:36
Rank Bib No. Name Finish Time
2 12016 Ian Deeth 00:36:49
2 12017 Jonathan Robbins 00:35:00
2 12018 Xiao Zhang 00:43:31
2 12019 Michael Dixon 00:36:37
Team Time: 02:35:00
Rank Bib No. Name Finish Time
3 16443 Lexxus Tan 00:37:47
3 16444 Subas Gurung 00:35:09
3 16445 Bijay Kumar Sunuwar 00:37:27
3 16446 Sharon Fay Ong 00:44:35